Wycieczki do Rumunii – co i jak

Choć Rumunia nie stanowi najpopularniejszego wakacyjnego kierunku wśród Europejczyków, bez wątpienia w ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na podróż do tego kraju. Turystyka jest bardzo prężnie rozwijającą się gałęzią rumuńskiej gospodarki, dlatego też władze dbają o to, by zaoferować przyjezdnym jak najbardziej dogodne, komfortowe warunki i zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Co takiego można zobaczyć w Rumunii? Możliwości istnieje bardzo wiele. Oczywiście pierwszy miejscem, które kojarzy się z tym krajem, jest tajemnicza i przepiękna Transylwania – siedziba rodowa hrabiego Draculi. Biura podróży zajmujące się organizowaniem wyjazdów w tamte rejony bardzo często oferują swoim klientom tematyczne wycieczki do zamku najsłynniejszego wampira świata, by mogli oni poczuć niezwykły mroczny klimat, dzięki któremu wakacje na całe życie zapadną im dobrze w pamięć.

Biura organizujące wycieczki do Rumunii skupiają się jednak nie tylko na dostarczaniu turystom wrażeń rodem z horroru. Oferują im także wypady w miejsca będące świadectwem rumuńskiej i europejskiej historii. Turyści odwiedzający Rumunię mogą pokusić się o spacer po Bukareszcie, który jest niezwykle ciekawym miastem o bogatej przeszłości.

Oprócz Bukaresztu i Transylwanii turyści wybierający się na wycieczkę do Rumunii mogą odwiedzić także Salinę Turde, często porównywaną w różnych przewodnikach do polskiej kopalni soli w Wieliczce. Rzeczywiście, analogii między tymi dwoma miejscami można znaleźć całkiem sporo, jednak przez wielu to właśnie rumuńska kopalnia jest uważana za bardziej atrakcyjną. Z pewnością wielbicieli mocnych przeżyć i adrenaliny zachęci informacja o tym, że pod ziemią znajduje się tam ogromny diabelski młyn. Każdy, który spróbował przejażdżki na nim, jest absolutnie zachwycony. Planując więc wycieczkę do Rumunii, warto więc uwzględnić kopalnię soli Salina Turde w swoim planie przejazdu.