W jaki sposób dostać się do Lwowa

Jak wiadomo, Rzeszów znajduje się bardzo blisko polsko-ukraińskiej granicy. Mieszkańcy tego pięknego miasta powinni wykorzystać w jakiś sposób ten fakt i wybrać się na nawet kilkudniowy wypad do naszych wschodnich sąsiadów. Szczególnie atrakcyjnym kierunkiem turystycznym wydaje się Lwów, który od Rzeszowa dzieli jedynie dwie, do trzech godzin jazdy samochodem.

Co takiego ciekawego można zobaczyć we Lwowie? Warto mieć na uwadze fakt, że miasto to przez wiele lat było częścią Rzeczypospolitej Obojga Narodów, wiele zabytków tam obecnych nawiązuje więc bezpośrednio do polskiej historii i kultury. Z pewnością będąc we Lwowie, nie można pominąć Cmentarza Orląt Lwowskich, który stanowi punkt obowiązkowy każdej wycieczki. Warto także zobaczyć niezwykły ratusz, czy Lwowską Galerię Sztuki, w której zwiedzający zyskują możliwość, by podziwiać naprawdę wyjątkowe rzeźby i obrazy.

W jaki sposób jednak dostać się do Lwowa, jeśli nie posiada się własnego samochodu osobowego? To bardzo proste, wiele biur podróży organizuje wycieczki do Lwowa z Rzeszowa. Po zebraniu wystarczającej liczby chętnych uczestników do wyznaczonego w Rzeszowie miasta podjeżdża specjalny autokar z profesjonalnym przewodnikiem, który zaopiekuje się wszystkimi osobami biorącymi udział w wycieczce. Podróż na Ukrainę autokarem to dosyć dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób, które nie przepadają za występowaniem w roli kierowcy. Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnego biura podróży, nie uczestnicy nie tylko zyskują możliwość spokojnego, bezstresowego spędzenia podróży. Dzięki wybraniu zorganizowanej formy wypoczynku mają pewność, że pilot wycieczki przekaże im wiele pożytecznych, ciekawych informacji, których nie da znaleźć się w przewodnikach.

Wycieczki do Lwowa z Rzeszowa są stosunkowo tanie, na pewno ich koszt wynosi mniej niż w Warszawie. Z tego powodu warto nie tylko wybrać się samemu na taki wyjazd, ale także zachęcić znajomych do pojechania do Lwowa.