Pomoc prawna przy upadłości konsumenckiej

Jeśli doświadczyłeś problemów finansowych i nie jesteś w stanie spłacić swoich długów, prawnik zajmujący się upadłościami może pomóc ci w umorzeniu długów w formie planu spłaty lub umorzenia długów poprzez ogłoszenie upadłości.

Niektóre z najczęstszych powodów, dla których osoba poszukuje prawnika zajmującego się upadłością, to dług medyczny, przejęcie hipoteki i zadłużenie kredytowe. Ogłoszenie upadłości to złożona procedura, która wymaga podjęcia szeregu krytycznych decyzji od momentu złożenia wniosku aż do spłaty długów i zakończenia procedury upadłościowej. Doświadczony prawnik może poprowadzić klienta przez cały proces podejmowania decyzji, składania dokumentów i przestrzegania procedur, które charakteryzują zgłoszenie upadłości, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach powstało zadłużenie. Na początku prawnik doradzi w sprawie procesu upadłościowego i tego, czy jest to dla klienta odpowiednie rozwiązanie. Doświadczony prawnik pomoże w krytycznym spojrzeniu na twoje długi i aktywa i określi, czy bankructwo jest drogą, która jest odpowiednia i właściwa, czy też mądrzejszym podejściem jest próba poprawy swojej sytuacji z innego punktu widzenia.

Na przykład większość twoich długów może nie kwalifikować się do ochrony przed upadłością, takich jak pożyczki studenckie, a prawnik może pomóc ocenić, czy naprawdę skorzystasz na upadłości.

Jeśli ogłoszenie upadłości wydaje się być właściwym rozwiązaniem w twojej sytuacji, doświadczony prawnik może pomóc ci w całym procesie i zrozumieć konsekwencje takiego kroku prawnego. Ponieważ upadłość konsumencka jest to skomplikowana i złożona procedura, będzie wymagała od klienta i prawnika zbadania wielkości i struktury długu, aktywów, które jesteś skłonny zaryzykować w przypadku upadłości oraz twojej zdolności do spłaty długów lub ich części, a także wielu innych czynników, które należy w takiej sytuacji wziąć pod uwagę. Podczas procesu składania wniosku prawnik pomoże zebrać i przygotować niezbędne formalności, które w dużej mierze koncentrują się na twoich dochodach, posiadanym majątku, długach i wydatkach.