Nurkowanie po wyspach Eolskich – Sycylia

Aktywny wulkan to coś, czego nie wszyscy zobaczą na własne oczy. To zapadnie w pamięci na bardzo długo, jeśli właśnie tam pojedziemy. Wyspa Stromboli daje nam takie efekty i warto byłoby to wykorzystać.

Wyspy Włoskie to miejsce gdzie będziemy mogli nurkować i zobaczyć niesamowity świat podwodny. Jeśli interesuje nas morze śródziemne to na pewno warto byłoby tam zejść pod wodę. Jest to atrakcja i dla osób nurkujących i nienurkujących, dlatego każdy będzie miło ten czas wspominał.

Gdzie najlepiej nurkować na Sycylii?

Warto zwiedzić podczas takiego nurkowania wyspy Liparyjskie, bo to miejsca wyjątkowe. To północna część Sycylii, czyli miejsca nam wszystkich bardzo dobrze znanego. To są piękne wyspy, które zachwycając nas swoją egzotyką. Nawet te osoby, które nurkują od lat są zaskoczone tym, co zobaczą pod wodą, co oznacza, że każdy tutaj znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Cała wyprawa oznacza pojawienie się na lotnisko Katanii na Sycylii. Od tego czasu poruszamy się autobusem do portu w Milazzo. Tam czeka na nas piękny, jakich który jest bardzo dobrze wyposażony. Na jachcie mamy do dyspozycji trzy kajuty dwuosobowe. Na miejscu będziemy aż siedem dni. W tym czasie możemy zejść pod wodę od siedmiu do dziesięciu razy. Na miejscu w cenie otrzymamy opiekę polskojęzycznego opiekuna, co ma dla nas bardzo duże znaczenie. Trzeba tylko zadbać o to żeby dolecieć na Sycylię, ale można to zrobić tanimi liniami lotniczym, dlatego nie będą to jakieś wysokie koszty. Warto się na taką wyprawę wybrać na jachcie będziemy tylko my i kapitan.

To będą chwile, które będziemy wspominać długimi latami, dlatego trzeba jak najszybciej tam pojechać. Zdjęcia z wypraw na Sycylię i dokładne opisy znajdziemy na stronie http://www.bestdivers.pl/wyprawy/rejs-nurkowy-wyspach-eolskich-wlochy/. Włochy nie są zbyt daleko od naszego kraju, dlatego dotarcie tam jest szybkie i tanie i trzeba jak najszybciej załatwiać wszystkie formalności żeby na czas się pojawić na tych pięknych włoskich wyspach.