Męskie problemy z włosami

Również u zdrowego człowieka wypadanie włosów, w określonych liczebnościach, jest zjawiskiem normalnym. Nadmierne gubienie włosów może mieć przyczyny chorobowe, aczkolwiek nie bez znaczenia jest ich właściwa pielęgnacja, zdrowe odżywianie i dostarczanie organizmowi wskazanych substancji bezpośrednio mających wpływ na włosy, skórę i paznokcie.

Zwykle powodem utraty włosów jest stres, zmęczenie, ale także choroby tarczycy na przykład. Wypadanie włosów może być skutkiem ubocznym przyjmowania leków, mających pomóc w innych chorobach. W ulotce informacyjnej jakiegokolwiek leku muszą być umieszczone informacje dotyczące działań niepożądanych. Jeśli utrata włosów jest uzależnione od kuracji, po zakończeniu problemy powinny zanikać. Jeśli wypadanie włosów spowodowane jest niedoborem budulców, minerałów albo witamin stosowne ich aplikowanie powinno rozwiązać problem. Przewaznie anemia ma wpływ na kondycję włosów, zatem na wszelki wypadek warto zbadać poziom żelaza we krwi.

Panowie częściej niż panie chprują na łysienie androgenowe. Choroba ma podłoże hormonalne. Charakterystyczna utrata owłosienia na części czołowej czy na szczycie głowy (u kobiet) to oznaka tej choroby. Oczywiście i inne stany chorobowe mogą mieć wpływ na zawyżone łysienie. Może to być chciazby toczeń rumieniowaty, choroby zakaźne albo nawet gorączka trwająca parę dni. Zwykle sami powodujemy wzrost wypadania włosów na skutek złej ich pielęgnacji. Nader częste suszenie, prostowanie a nawet koloryzacja bardzo je osłabia. Wtedy ograniczenie tych czynności i dobre zregenerowanie włosów poprawi ich wygląd i stan. Nieprawidłowe pielęgnowanie włosów może z biegiem czasu doprowadzić do zakażeń skóry głowy (grzybicy, łuszczycy, łupieżu). To z kolei przyniesie wzmożone wypadanie włosów.

Zdrowy człowiek gubi w ciagu doby około kilkaset włosów. W okresie jesiennym i wiosennym średnio kilka razy więcej. W tym okresie wzmożone pielęgnowanie skóry głowy i włosów pozwala zminimalizować ten proces. Wskazana jest nie tylko higiena, ale i suplementacja ogólna organizmu.

Więcej w tym portalu: porost wlosow produkty