Jak dobrać właściwe wędzisko?

Wybór dobrej wędki do połowu ryb jest bardzo istotną rzeczą dla każdego wędkarza. W zależności od tego na jaki akwen się wybieramy, czy też na jaką rybę się będziemy zasadzali należy wybrać odpowiedni zestaw.

W jego skład będzie wchodził kij, kołowrotek, odpowiednio gruba żyłka. Wędka powinna być właściwie wyważona, musi mieć odpowiednią długość, dobrze jeżeli jest w miarę lekka. Warto także zwrócić uwagę na inne właściwości. Większość wędek ma rączkę wykonaną z korka, pianki lub kombinacji obu rodzajów.

Wędkarze wybierają charakter ich uchwytu ściśle według osobistych preferencji. Możesz także wybrać dłuższy lub krótszy uchwyt w zależności od odległości, którą chcesz rzucić. Dłuższy uchwyt pozwala wędkarzowi położyć obie ręce na wędce.. Krótsze uchwyty na wędkę świetnie nadają się do rzutów na rolkę, rzutów jedną ręką lub precyzyjnego rzutu na krótszą odległość. Długość wędki jest bardzo istotna, dłuższe wędki umożliwiające dłuższy rzut, będą lepsze kiedy chcemy umieścić spławik z dala od brzegu.

Ogólna zasada wyboru długości jest dość oczywista krótsze kije rzucają krótsze odległości, a dłuższe na większe.

Krótsze wędziska świetnie nadają się do łowienia w miejscu gdzie mamy ograniczone ruchy, gdy nie trzeba rzucać dystansu. Krótsze wędki są również preferowane dla wędkarzy kajakowych, którzy chcą zaoszczędzić miejsce. Dłuższe pręty służą do pokrycia większej powierzchni akwenu i rzutu na dużą odległość. Wędkarze łowiący na akwenach słonowodnych, którzy rzucają z pomostów często używają dłuższych wędek. Decydując się na zakup wędziska warto sprawdzić ofertę sklepu https://roach-shop.pl/, znajdziemy tu wiele profesjonalnych akcesoriów dla wędkarzy. Kupując kij warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wyprodukowany. Może być wykonany z grafitu, włókna szklanego lub kombinacji obu tych materiałów. Pręty grafitowe są lżejsze, jednak są mniej wytrzymałe niż ich odpowiedniki z włókna szklanego. Warto wybrać mocniejszy produkt, który posłuży nam przez dłuższy czas.